Tragjedi në Zvicër, Shokohen gjithë nga kjo ngjarje që sapo ndodhi, ka edhe të vdekur (Video)

Nga rrëzimi i një aeroplani të vogël që ka ndodhur pasditen e të dielës në Sanetschpass të Kantonit të Valisit, kanë humbur jetën tre persona. Lajmin e bërë publik më herët, e ka konfirmuar ndërkohë edhe Policia Kantonale e Valisit, shkruan srf.ch.Fluturakja nisjen e kishte bërë nga Sitten-i (Sioni) dhe po fluturonte në drejtim të Kappelen-it, në regjionin e Biel në Kantonin e Bernës.
Shiko videon e ngjarjes duke klikuar me poshte ne reklam:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*