Befason presidentja kroate: Përshëndet me “Esselamu Alejkum” (VIDEO)

Një befasi e këndshme u shënua në kremtimin e 100-vjetorit të themelimit të Bashkësisë Islame të Kroacisë, ku i ftuar ishte dhe presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Homologja e tij kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, duke mbajtur fjalimin e saj të rastit, në një moment iu drejtua të pranishmëve duke i përshëndetur si një muslimane.

“Esselamu Alejkum” – ishin fjalët e presidentes Kitaroviç në shenjë respekti për komunitetin musliman në Kroacisë, gjest që provokoi duartrokitje të mëdha nga e gjithë salla.

Shikoni videon:

Be the first to comment on "Befason presidentja kroate: Përshëndet me “Esselamu Alejkum” (VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*